PĚT POZITIVNÍCH VĚCÍ PŘI EPIDEMII

2021-01-16 09:56:16

1. "Ekonomové vytipovali nejohroženější odvětví, kam patří především ubytování, potravinářství či jakákoliv tovární výroba. Naopak nejnižší riziko je ve vzdělávacím sektoru. A právě vzdělávání je i jednou z nejlepších odpovědí, kterou může zvolit ohrožený pracovník.


2. "Propady cen akcií jsou tak v současnosti příležitostí pro nákupy."


3. "Současná situace je potenciálně ideální i pro nájemníky. Například v Praze s odlivem turistů došlo k prudkému vylidnění bytů nabízených v rámci sdílených služeb. Pronajímatelé tak zoufale shánějí nájemníky a už podle prvních zpráv z trhu jdou s cenami dolů a výrazně snižují své nároky. "


4. "Možná by tato zkušenost mohla vést u lidí k uvědomění, že pokud se na něčem shodne tolik vědců, nejspíš je dobré brát na to zřetel."


5. "V důsledku ekonomického útlumu například umírá mnohem méně lidí. V době recesí dochází celkově k poklesu úmrtí a klesají i zdravotní problémy. Důvody jsou právě pokles znečištění, pokles nehod, a to i pracovních úrazů. Studie navíc ukazují, že během recesí lidé méně kouří, ubývá obézních jedinců. Naopak lidé více cvičí a odpočívají."